782 602 602

Zamiana nieruchomości Mazowieckie

Zamiana nieruchomości gruntowej, budynkowej czy lokalowej jest jedną z form nabycia bądź zbycia nieruchomości. Jest regulowana prawnie w Kodeksie cywilnym: „Przez umowę zamiany każda ze stron zobowiązuje się przenieść na drugą stronę własność rzeczy w zamian za zobowiązanie się do przeniesienia własności innej rzeczy”.

Nasz skup chętnie zamieni się z Tobą nieruchomościami, a w przypadku zamiany na mniejszą, z pewnością dopłaci Ci gotówkę.

Zamiana nieruchomości województwo mazowieckie

W transakcji zamiany nieruchomości uczestniczą osoby, które są właścicielami nieruchomości i na skutek różnych przyczyn zmierzają do ich zamiany.

Najczęstsze powody zamiany nieruchomości

Istotnymi powodami zamiany nieruchomości mogą być:

a) w przypadku nieruchomości gruntowych – utrudnienia w prowadzeniu gospodarki rolnej na skutek rozdrobnienia powierzchni. Poprzez zamianę gruntów rolnych bądź leśnych oddalonych od większych kompleksów gruntów dochodzi do uregulowania granicy kompleksów rolnych, a tym samym do uzyskania możliwości lepszego gospodarowania na tych gruntach;

b) w przypadku nieruchomości nieruchomości budynkowych i lokalowych – do zamiany dochodzi najczęściej w sytuacji życiowej tj. powiększenia się rodziny spowodowanej narodzinami nowego jej członka, czy pomniejszenia się rodziny np. na skutek rozwodu czy śmierci jednego z małżonków. Często do zamiany nieruchomości dochodzi w sytuacji, gdy dorosłe już dzieci usamodzielniają się, a dotychczasowe mieszkanie staje się zbyt duże lub w przypadku problemów finansowych (mniejsze mieszkanie to mniejsze koszta itd.)

Zamiana nieruchomości w województwie mazowieckim

Posiadamy bogatą ofertę zamiany nieruchomości dla mieszkańców województwa mazowieckiego. Szybko znajdziemy Ci nieruchomość i przeprowadzimy błyskawiczną transakcję. Podczas całego procesu służymy fachowym doradztwem oraz pilnujemy wszystkich kwestii formalno-prawnych. Przez cały proces jesteśmy do dyspozycji, by odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania odnośnie transakcji, a także kwestii formalno-prawnych.

Transakcja zamiany to świetne rozwiązanie, które pozwala na uniknięcie dodatkowych kosztów oraz marnowania czasu na kwestię sprzedaży, a później kupna nowego mieszkania czy domu. Wszystko jest robione podczas jednego procesu, a czym zyskujemy wszyscy.

Jeśli potrzebujesz zamiany mieszkania na mniejsze lub zbycia nieruchomości zadłużonej by w zamian otrzymać prawnie uregulowane mieszkanie, zadzwoń do nas i poproś o poradę!

Realizujemy szereg usług związanych ze skupem nieruchomości na terenie wojewóztwa mazowieckiego.